С наближаването на лични празници и поводи често възниква въпросът: Как е правилно да се пише – „рожденик“ или „рожденник“? Според правилата на българския книжовен език правилната форма е „Рожденик“ с едно Н. Когато думата завършва на (ЕН) – от прилагателното рожден, думата се изписва правилно с едно Н. Същото […]
![]()
