Наталия Киселова коментира решението си да се оттегли от поста

admin_news

Бившият председател на Народното събрание доц. Наталия Киселова заяви, че решението й да се оттегли от поста е продиктувано от уважение към институцията и стремеж за запазване на парламентарния дух. Това сподели тя в интервю за БНТ.


„Аз съм юрист и вярвам, че законът трябва да се спазва, дори когато това не е политически удобно“, каза доц. Киселова.

По думите й изминалите месеци са били „интензивни и натоварени“, но решението й не е свързано с конфлukт или напрежение.

„В политиката човек трябва да е готов да поеме своята отговорност и да запази доброто име на институциите“, допълни още тя.

Относно участието на БСП в управлението, тя коментира, че то „не е изгубило смисъл“, като подчерта, че присъствието й в парламента е било знак, че формацията не се възприема като „по-малък партньор“ в коалицията.

„Понякога е нужно да направиш крачка назад, за да съхраниш уважението към себе си и към институцията“, заключи доц. Киселова.

Доц. Киселова уточни, че няма намерение да заема отново висока позиция.

Според нея политиката трябва да се съсредоточи върху съдържанието и обществените приоритети, а не върху вътрешните прояви.

Loading

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Откри ли своя талант "България търси талант"?

Сезонът на популярното шоу „България търси талант“ донесе една от най-вдъхновяващите истории досега – 10-годишният Константин Червенков от Гоце Делчев. Константин е наричан вече „детето-чудо на менталната аритметика“ и в снощният епизод успя да впечатли журито и публиката и заслужено получи Златния бутон. Константин, познат сред приятелите си като Коки, […]

Подобни новини