Служители на НОИ поставят акцент върху темата с възнагражденията

admin_news

Служители на Националния осигурителен институт  (НОИ), в различни градове в страната изразиха позицията си по въпросите, свързани с възнаграждения в системата.

Снимката е илюстративна // Фрийпик

Инициативите се проведоха в обедната почивка пред централата на НОИ в София и пред териториалните поделения.

Според информация на БТА, част от служителите смятат, че е необходимо увеличение на общия фонд за възнаграждения с около 20%.

Кремена Атанасова, представител на КТ „Подкрепа“, посочва, че средните възнаграждения за много специалисти са около 1700-1800 лв.

Това според нея затруднява задържането на кадри и привличането на нови служители.

Във Варна представители на синдикалната организация коментират пред БТА, че планирани увеличения през миналата година не са били реализирани изцяло, а възнагражденията в някои звена остават между 1600-1800 лв.

Подобни инициативи се проведоха и в други градове като Бургас, Сливен, Перник и Враца.

Темата за възнагражденията продължава да бъде поставяна и в други държавни институции.

По данни на БТА, служители от Националния статистически институт също са повдигнали въпроса за нужда от 20% увеличение на заплащането като част от по-широка кампания за подобряване условията на труд.

Loading

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Решаващ момент за Симона Ръждавичка и Радостина в "Игри на волята"

Решаващ момент за Симона Ръждавичка и Радостина тази вечер в „Игри на волята“, зрители с различни очаквания Тази вечер в „Игри на волята“ Радостина и Симона Ръждавичка ще бъдат поставени в ситуация, която ще определи коя от тях ще продължи участието си в сезона. Ръждавичка влиза в този етап с […]

Подобни новини