Шофьорът на тежкотоварния камион, участвал в пътния инцидент на автомагистрала „Тракия“, направи първи коментар след случилото се.
По думите му, непосредствено преди произшествието е настъпила техническа неизправност.
„Направих всичко възможно да овладея камиона. Искрени съболезнования на близките. Спуках гума…“, заявява водачът.
Разследващите органи продължават да изясняват всички факти и обстоятелства около инцидента.
Предстои експертизи да установят дали действително спукана гума или друга техническа причина е довела до загубата на контрол над превозното средство.
От компетентните институции призовават участниците в движението да шофират с повишено внимание и да спазват въведената временна организация на движението в района.
Очаква се официалните резултати от разследването да дадат окончателен отговор за причините, довели до тежкия инцидент.
![]()

